Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

W sobotnim meczu 13 września, seniorzy Orlika wygrali u siebie z drużyną Okszy Łobodno 4:1. Od pierwszych minut zaczęła zarysowywać się przewaga naszego zespołu. Więcej utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe. Goście najczęściej przedzierali się pod nasze pole karne długimi piłkami po stałych fragmentach lub po kontrach. W 20' po składnej akcji Szymczyk - Majczyna, ten drugi ładnym strzałem z ponad 25 metrów pokonał bramkarza gości. Na kolejną bramkę autorstwa Majczyny musieliśmy czekać do 43'. Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego C. Zespołową akcję całego zespołu, ładnie wykończył Turek, który otrzymał super podanie od Szymańskiego i po minięciu bramkarza w polu karnym umieścił piłkę w pustej bramce. W drugiej połowie zawodnicy z Okszy szybko zaczeli opadać z sił, a nasi zawodnicy szturmowali ich bramkę raz za razem. Akcji bramkowych było mnóstwo. W 51' to jednak zawodnik Okszy cieszył się ze zdobycia gola. Po źle rozegranej piłce w obronie, otrzymał zawodnik gości prezent w postaci piłki na siódmyn metrze i pokonał Jantę. Po jednym ze strzałów w wykonaniu Majczyny, piłke z bił na 5 metr bramkarz Okszy a odbitą piłkę do bramki po ładnym wyjściu wpakował Szymański. Sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną i bramka nie została uznana. W 87' Kędzierski poładnym i mocnym strzale nie dał szans bramkarzowi i ustalił wynik spotkania na 4:1. Orlik prezentował się w całym meczu zdecydowanie lepiej niż goście i wygrał zasłużenie. Przy wykorzystaniu wszystkich sytuacji, a nasi zawodnicy stowrzyli ich bardzo dużo, wynik mógłbyć zdecydowanie wyższy. Zawodnikom z Łobodna w drugiej połowie zabrakło sił.

Orlik Blachownia - Oksza Łobodno  4:1 (2:1)

1:0 - 20' Majczyna

2:0 - 43' Majczyna

3:0 - 49' Turek