Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

Orlicy rocznik 2008 na swój pierwszy mecz ligowy udali sie do Kamyka gdzie zmierzyli się z drużyną Pogoni. Pierwsza połowa zapowiadała pogrom naszego zespołu gdyż wynik po 30 minuta brzmiał 6:1 dla gospodarzy. O grze Orlików trzeba jak najszybciej zapomnieć i trudno powiedzieć coś dobrego. Błędy w kryciu i ustawieniu, niedokładnego podania, przegrywane pojedynki jeden na jeden, chaotyczne próby ataków i strzałów na bramkę rywala - to główne z grzechów. Rywal punktował nas bezlitośnie.

W przerwie trener Lankamer zmobilizował odpowiednio naszych młodych zawodników gdyż w drugiej połowie oglądaliśmy zupełnie inny zespół. Orlik od początku narzucił swój styl gry cechujący się dużym zaangażowaniem, agresywnością, szybkim pressingiem po stracie piłki, dużą ilością akcji ofensywnych oraz strzałów, dyscypliną taktyczną całego zespołu. Takie cechy dały wymierny efekt w postaci systematycznego odrabiania strat od 1:6 aż do wyjścia na prowadzenie 8:6. Drużyna Pogoni była praktycznie w tej połowie bezradna a jej próby ataków kończyły się na naszych obrońcach oraz bardzo dobrze broniącego w tej części meczu bramkarzu Orlika. Nasz zespół odrobił w tej części spotkania aż siedem bramek co nie rzadko spotyka się w takich spotkaniach. Gospodarzom na otarcie łez pozostała zdobyta ostatnia bramka w tym meczu.

W spotkaniu tym widzieliśmy dwa różne oblicza naszego zespołu. Należy na pewno pogratulować całemu zespołowi za olbrzymią determinację i walkę oraz że walczyli do końca spotkania.

Ich zwycięstwo było w pełni zasłużone.

Pogoń Kamyk - Orlik Blachownia  7:8  (6:1)

Skład Orlika:

Pawlikowski Jacek, Seta Wojciech, Kobiela Bartosz, Kasprzyk maciej, Toll Dawid, Bochenek Kamil (6), Jaworska Julia (2), Maszewski Bartosz, Krysiak Filip, Motyl Filip

Trener: Lankamer Piotr