Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

Remisem 1:1 zakończył się mecz derbowy w Blachowni, pomiędzy Orlikiem a Pogonią. Były to już drugie derby w bieżącym roku na szceblu seniorów i jak każdy taki mecz, rządziły się się swoimi prawami. Padający od dwóch dni deszcz spowodował, iż nawierzchnia boiska była bardzo nasiąknięta wodą i boisko było ciężkie do biegania. Zawodnicy obu drużyn, mieli kłopoty nie raz zachowaniem równowagi. Pomimo padajacego deszczu, który pojawiał sie z różnym nasileniem, na trybunach pojawiło się ponownie dużo widzów. Remisem 1:1 zakończył się mecz derbowy w Blachowni, pomiędzy Orlikiem a Pogonią. Były to już drugie derby w bieżącym roku na szczeblu seniorów i jak każdy taki mecz, rządziły się się swoimi prawami. Padający od dwóch dni deszcz spowodował, iż nawierzchnia boiska była bardzo nasiąknięta wodą i boisko było ciężkie do biegania. Zawodnicy obu drużyn, mieli kłopoty zachowaniem równowagi. Pomimo padającego deszczu, który pojawiał się z różnym nasileniem, na trybunach pojawiło się ponownie dużo widzów. Ciężkie warunki gry wpłynęły na mecz ale obie drużyny, stworzyły widowisko na dobrym poziomie. Walka toczyła się przez całe spotkanie na całym boisku i w porównaniu do pierwszego meczu było o wiele spokojniejsze, było więcej gry niż złośliwości. W pierwszej odsłonie meczu Orlik miał nie co problemów z dobrym konstruowaniem akcji i praktycznie akcje bramkowe, które sobie stworzył były bardzo rwane i nieprzygotowane. Pogoń natomiast grając bardziej zdecydowanie, stwarzała sobie akcje bardziej klarowne i nasz bramkarz Janta, miał przy niektórych interwencjach sporo pracy. W pierwszej odsłonie meczu żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w siatce. W drugiej odsłonie gra Orlika zaczęła się poprawiać z każdą minutą. Częściej Orlik był przy piłce i praktycznie od samego początku, zaczął stwarzać groźne sytuacje pod bramką Pogoni. Goście przeprowadzali groźne kontry, po których dwukrotnie mogli wyjść na prowadzenie. Dobrymi paradami popisał się nasz bramkarz. Z drugiej strony strzały naszych zawodników bronił bramkarz Pogoni Cyrulik. W 70' po rzucie rożnym Pogoń za sprawą Kotasa wyszedł na prowadzenie 1:0. Orlik nie podłamał się i jeszcze bardziej ruszył do ataków, nie mając nic do stracenia. Liczne akcje podbramkowe nie przynosiły efektów do 84', kiedy nasz kapitan Majczyna, po dokładnym podaniu od Kluska i podciągnięciu piłki w kierunku bramki gości, strzałem po ziemi, pokonał bramkarza Pogoni i remis 1:1. W końcowych minutach obie ekipy walczyły o strzelenie zwycięskiego gola. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. W pierwszej połowie z gry Pogoń była lepsza, druga połowa zdecydowanie należała do Orlika. Punkty zostały w Blachowni.

Orlik Blachownia - Pogoń Blachownia  1:1 (0:0)