Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

Nasi młodzi zawodnicy z rocznika 2004/2005 zmagania ligowe w nowym sezonie zaczęli od porażki z bardzo dobrze dysponowanym tego dnia Ajaksem Częstochowa. Mecz rozpoczął się bardzo źle dla naszej drużyny, bo już w 5 minucie meczu przegrywaliśmy dwoma bramkami. Młodzi chłopcy rozpoczęli mecz bardzo rozkojarzeni i dopiero po stracie dwóch szybkich bramek wzięli się do pracy. Ajaks w tym meczu był niesamowicie skuteczny i prawie za każdym razem wykorzystywał sytuacje które stworzył. Orlik również miał kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki ,ale brakowało skuteczności w ostatniej fazie akcji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-1 w której przeciwnik strzelił sobie bramkę samobójczą po założeniu przez nasz zespół wysokiego presingu. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej, najwięcej kłopotów mieliśmy z prostopadłymi podaniami którymi pomocnicy Ajaksu obsługiwali swoich napastników. W szeregach obronnych naszych przeciwników najwięcej zamieszania robił Kacper Lisek, ale to Marcel Lankamer wpisał się na listę strzelców po świetnym dograniu od Daniela Szałaja z rzutu rożnego i mocnym strzale po ziemi z pierwszej piłki. Mecz zakończył się wynikiem 2-8 dla Ajaksu Częstochowa.

Orlik Blachownia - Ajaks I Częstochowa  2:8 (1:4)

bramki: samobójcza, Lankamer

Skład Orlika: Juliusz Pyda, Głębocki Karol, Majchrzak Jakub, Szymon Kostka, Cyprian Ordon, Daniel Szałaj, Bartłomiej Siwczyński, Maszewski Jakub, Marcel Lankamer, Kacper Lisek, Mękarski Jakub, Grabarczyk Nikodem.

Trener: Klusek Marcin, Lankamer Jerzy