Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

Sobota 4 października to dzień w którym zespół z rocznika 2004-2005 rozpoczął rundę rewanżową meczem wyjazdowym z Ajaksem Częstochowa. Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 10.00 na znacznie większym boisku niż zwykle rozgrywa swoje mecze Orlik i pozostałe zespoły w naszej grupie. Nasz zespół tego dnia borykał się z kłopotami kadrowymi i trener nie mógł skorzystać z aż czterech zawodników. Jeśli chodzi o przebieg meczu to gospodarze mieli przewagę przez większą część spotkania i raz po raz atakowali naszą bramkę. Orlik grał skutecznie w obronie i wyprowadzał groźne kontrataki. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 3-0 dla Ajaksu. Nasi zawodnicy mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale brakowało przysłowiowej "kropki nad i". Najpierw Kuba Mękarski po 30 metrowym rajdzie strzelał już z za linii końcowej, a później Marcel Lankamer posłał swój strzał tuż obok słupka. W drugiej połowie stworzyliśmy sobie jeszcze więcej okazji, ale pokonać bramkarza gospodarzy się nie udało, swoje okazje mieli: Maszewski,Siwczyński,Lisek,Lankamer i dwa razy Szałaj, za to Ajaks dokłada 2 bramki. Pomimo niekorzystnego wyniku gra naszego zespołu mogła się podobać ponieważ młodzi zawodnicy przez całe spotkanie

starali się realizować założenia trenera i włożyli mnóstwo sił, zaangażowania i serca w mecz z przeciwnikiem który jest zdecydowanym liderem naszej ligi i nie stracił jeszcze nawet punktu. Świetnie tego dnia spisywał się nasz bramkarz Juliusz Pyda który przez całe spotkanie obronił niezliczoną ilość strzałów. Na środku defensywy grał Jakub Majchrzak który rozegrał chyba swój najlepszy mecz w tym sezonie. Na lewej obronie grał Daniel Szałaj bardzo dobrze współpracując z naszym bramkarzem i zawodnikami ofensywnymi wiele razy rozpoczynając akcje. Na Prawej obronie występował Jakub Mękarski pokazując, że posiada duży potencjał do grania w piłkę. Pod koniec pierwszej i drugiej połowy Kuba miał kłopoty kondycyjne, ale jest to wynik niedawno przebytej choroby i grania na nowej pozycji. Gratulujemy naszym młodym zawodnikom woli walki i uporu w realizowaniu założeń pomimo niekorzystnego wyniku.

Ajaks Częstochowa - Orlik Blachownia 5-0  (3:0)

Skład Orlika: Juliusz Pyda, Głębocki Karol, Majchrzak Jakub, Szymon Kostka, Daniel Szałaj, Bartłomiej Siwczyński, Maszewski Jakub, Marcel Lankamer, Kacper Lisek.

Trener: Klusek Marcin