Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

Po dłużej przerwie ponownie wracamy do boiskowych zmagań młodzików pod przewodnictwem trenera Przemysława Majczyny.

W ubiegłym sezonie zawodnicy spisywali się całkiem przyzwoicie.
Mimo bardzo słabego początku ostatecznie uplasowaliśmy się na 6 pozycji co dawało nam spokojne utrzymanie w III lidze.
Mamy nadziej , że pomarańczki w obecnych rozgrywkach będą walczyć o górne rejony tabeli.

Przed meczem z ASem Lubliniec rozegraliśmy towarzyskie spotkanie z odwiecznym rywalem ,,Stradom Częstochowa ”
Goście zwyciężyli przewagą jednej bramki wynikiem 4:5
Zarówno trener Jarzyn jak i Majczyna nie mogli skorzystać z wszystkich zawodników z powodu wyjazdów wakacyjnych.

Orlik Blachownia w sezonie jesiennym mierzyć się będzie z takimi drużynami jak :

Viktoria Częstochowa
Stradom Częstochowa
Skra I Częstochowa
MOSIR Myszków
Lelowia Lelów
AS Lubliniec

Dnia 25 sierpnia podejmowaliśmy na stadionie OSIR faworyta ligi AS Lubliniec.
Od pierwszym minut Orlik wykazywał dużo zaangażowania i chęci sprawienia niespodzianki.
Po rzucie rożnym i wspaniałym trafieniu z głowy kapitana drużyny Dominika Leśniaka objęliśmy prowadzenie.
Radość nie trwała zbyt długo. Kilka minut później przyjezdni wykorzystują duży błąd w obronie i doprowadzają do wyrównania.
Ponownie rzut różny dla naszej ekipy i gol! Tym razem bardzo przytomnie zachował się Damian Ratajczak i strzałem z bliskiej odległości pokonuje bramkarza .
Nie udało się wyniku dotrzymać go gwizdka kończącego pierwsza połowę.
Pięknym lobem zawodnik Lublińca ustala wynik na 2:2.
Druga odsłona to nieznaczna przewaga rywala.
Na 10 minut przed końcem tracimy bramkę na 2:3.Gdy już wszystkim wydawało się , że mecz zakończy się na korzyść Lublińca ,wtedy niezawodny Filip Kabała wziął sprawę w swoje ręce i najpierw został sfaulowany przed polem karnym a później fantastycznym uderzeniem w samo okienko dał nam cenny 1 punkt!