Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

Seniorzy Orlika wygrywając mecz w Nowej Wsi ze Spartą 3:2 zapewnili sobie historyczny awans do klasy A.

Orlik wiedział o jaką stawkę toczy się mecz. Wygrana przesadzała już o awansie do klasy A. Gospodarze nie zaskoczyli nas praktycznie niczym. Długie piłki grane z tylnych formacji do napastników, to najczęściej stosowana metoda. Choć trzeba przyznać iż na początku sporo kłopotów sprawiała dwójka środkowych pomocników. Kiedy gospodarze nieco się wyszumieli, Orlik przeprowadził dwie akcje po których mógł pokusić się o zdobycie gola. Jednak to Sparta w 25' wyszła na prowadzenie, ku zaskoczeniu naszych zawodników. Odpowiedź Orlika była błyskawiczna, ładnym strzałem z dystansu po ziemi popisał się Kędzierski. W 26' było już 1:1. Orlik przejął inicjatywę, a gospodarze byli zdekoncentrowani. W 36' i rzucie wolnym wykonywanym przez Kędzierskiego, odbita piłkę od słupka dobił do bramki Kokot i 2:1. Na minute przed końcem pierwszej połowy Orlik po strzale Majczyny prowadził już 3:1. W drugiej połowie trwała wymiana ciosów, lecz sytuacji klarownych miał więcej Orlik. Po jednej z akcji wychodzącego na czystą pozycję sfaulował goniący go z tyłu obrońca Sparty tuż przed linia pola karnego. Zawodnik gospodarzy może dziękować sędziemu, iż otrzymał tylko żółtą kartę (powinien czerwoną) bo losy meczu mogłyby być już przesądzone. Orlik miał okazje ale ich nie wykorzystywał. W 77' gospodarze w zamieszaniu po rzucie rożnym, przy biernej postawie obrony zdobyli bramkę kontaktową na 2:3. Wcześniej z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Jelonek. Zbieg tych sytuacji, spowodował iż gospodarze poderwali się jeszcze do walki i zaczęliśmy przeżywać ciężkie chwile. W końcówce meczu Janta wybronił ładną paradą rzut karny i dzięki temu Orlik zainkasował trzy ważne punkty. W sobotę zawodnicy ,,świętowali dni Blachowni" a w niedzielę na boisku mogli świętować swój awans do klasy A. Po dwóch sezonach gry w klasie B Orlik Blachownia zrobił pierwszy ważny krok i awansował o klasę wyżej do A.

Sparta Nowa Wieś - Orlik Blachownia   2:3  (1:3)