Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

W swoim ostatnim meczu ligowym trampkarze Orlika przegrali na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 6:4. Wynik tego spotkania nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli, gdzie nasi chłopcy zajęli drugie miejsce. Z pewnymi perypetiami zdrowotnymi i kadrowymi przystąpiliśmy do tego meczu co uwidoczniło się już na początku. Gospodarze zepchnęli nas do głębokiej defensywy i w niespełna trzy minuty zdobyli trzy gole. Orlik odpowiedział jednym trafieniem Maszewskiego w 22'. Jeszcze przed przerwą Skra zdobyła czwartą bramkę. Orlik miał doskonałe okazje na bramki za sprawą Fronczaka, którego strzał z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili obrońca gospodarzy oraz Lankamer i Sawicki których strzały przy akcjach jeden na jeden z bramkarzem Skry, ocierały się o słupek bramki. Tuż na początku Skra prowadziła juz 5:1. Po stracie gola Orlik o dziwo zaczął grać co raz lepiej i z mozołem odrabiał straty. Najpierw w 55' Sawicki, później w 61' Ordon i w 65' ponownie Sawicki doprowadzili do stanu 5:4. Autorem bardzo dobrych trzech asyst był Fronczak. Kiedy czekaliśmy na wyrównującego gola, doskonałą okazję miał ponownie Sawicki jednak piłka uderzyła w słupek, gospodarze zdobyli szóstego gola. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Skra Częstochowa - Orlik Blachownia  6:4 (4:1)