Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.


W pierwszym dniu grudnia 2018 roku został rozegrany piąty turniej z X Cyklu Ogólnopolskich Turniejów Piłki Nożnej Halowej ,,Blachownia Cup 2018".

W turnieju zagrali zawodnicy z rocznika 2004/2005. W sumie oglądaliśmy występ 84 zawodników z ośmiu zespołów: Orlik Blachownia I i II, UKS Raków Częstochowa, Stradom Częstochowa I i II, Sportowa Częstochowa, Zieloni Zborowskie oraz Ajaks Częstochowa.

 

Mecze były bardzo wyrównane i stały na dobrym poziomie, sporo bramek padało w ostatnich sekundach meczy co świadczy o dużej woli walki u zawodników. Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały dyplomy, puchary i medale.

 

 

Pierwsze miejsce zajął zespół UKS Raków Częstochowa, na drugim uplasował się Ajaks Częstochowa a na trzecim Zieloni Zborowskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Orlik Blachownia reprezentowały dwie drużyny. 

Drużyna Orlika I złożona głównie z zawodników rocznika 2004/2005 zajęła ostatecznie czwarte miejsce. W spotkaniach grupowych wygrała 3:2 ze Sportową Częstochowa, przegrała 0:1 z Zielonymi Zborowskie oraz zremisowała ze Stardomiem Częstochowa 2:2. W grupie złotej Wygrali z UKS Raków Częstochowa 2:1 oraz przegrali 1:3.

 W zespole Orlika II grali zawodnicy z rocznika 2005/2006 i na tle rywali pokazali się z bardzo dobrej strony i dzielnie stawiali czoła rywalowi pomimo o wiele słabszych warunków fizycznych.  Dla ich rozwoju piłkarskiego takie mecze są bardzo dobrym sprawdzianem i możliwością zdobywania doświadczenia. W spotkaniach grupowych przegrali 1:9 z Ajaksem Częstochowa, wygrali 5:1 ze Stradomiem Częstochowa oraz przegrali z UKS Raków Częstochowa 1:5. W spotkaniach grupy srebrnej przegrali dwukrotnie ze Stradomiem Częstochowa II 2:7 oraz Sportową Częstochowa 2:4. Turniej zakończyli na siódmym miejscu.

 

 

 

 

Patronat medialny nad Turniejem sprawował portal sportowy - cz-pilka.pl oraz astar.czest.pl

 

 

        

     

 

 

                                         

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za sportowy doping i pyszne ciasta do kawiarenki klubowej, wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji tego turnieju.

Dziękujemy!!!

 

 

 

Skład Orlika I:

Gucik Tomasz, Szałaj Daniel, Mękarski Piotr, Lisek Kacper, Lankamer Marcel, Fronczak Przemysław, Jelonek Marcel

 

Skład Orlika II:

Staśkiewicz Maciej, Dębski Oskar, Maszewski Jakub, Kabała Filip, Famuła Maksymilian, Trzciński Daniel, Giszterowicz Dominik

 

Trener: Nowiszewski Kamil

 

 

 

 

 

Wyniki turnieju:

 

 

Gr.  A

1. Orlik Blachownia I

2. Sportowa Częstochowa

3. Stradom Częstochowa II

4. Zieloni Zborowskie

 

 

Orlik-Sportowa                                   3:2      

Stradom II-Zieloni                               2:2

Sportowa-Stradom II                          3:3

Zieloni-Orlik                                        1:0

Zieloni-Sportowa                                2:1

Orlik-Stradom II                                 2:2

 

 

Tabelka:

1.Zieloni           7pkt     5:3

2.Orlik I            4pkt     5:5

3.Stradom II     3pkt     7:7

4.Sportowa      1pkt     6:8

 

 

 

Gr.  B

1. UKS Raków Częstochowa

2. Stradom Częstochowa I

3. Orlik Blachownia II

4. Ajaks Częstochowa

 

 

 

Raków-Stradom I                             11:0      

Orlik II-Ajaks                                     1: 9

Stradom I-Orlik II                              1:5

Ajaks-Raków                                     0:1

Raków-Orlik II                                   5:1

Ajaks-Stradom I                              12:1

 

 

 

Tabelka:

1.Raków          9pkt   17:1

2.Ajaks            6pkt   21:3

3.Orlik II           3pkt     7:15

4.Stradom        0pkt     2:28

 

 

 

 

Grupa srebrna:

 

Stradom II-Orlik II                  7:2

Sportowa-Stradom I              3:1

Stradom I- Stradom II            0:10

Sportowa- Orlik II                   4:2

 

Mecze z grupy:

Stradom II-Sportowa             3:3

Stradom I-Orlik II                   1:5

 

 

Tabelka:

1.Stradom II    7pkt   18:10

2.Sportowa      7pkt   10:6

3.Orlik II           3pkt     9:12

4.Stradom I      0pkt     7:18

 

 

Grupa złota:

 

Zieloni-Ajaks                          1:5

Orlik I-Raków                         2:1

Zieloni-Raków                        0:1

Orlik I-Ajaks                           1:3

 

Mecze z grupy:

Zieloni-Orlik I                         1:0

Ajaks-Raków                          0:1

 

 

Tabelka:

1.Raków          6pkt     3:2

2.Ajaks            6pkt     8:3

3.Zieloni          3pkt     2:6

4.Orlik I           3pkt     3:5

 

 

Klasyfikacja końcowa:

1.UKS Raków Częstochowa

2.Ajaks Częstochowa

3.Zieloni Zborowskie

4.Orlik I Blachownia

5.Stradom II Częstochowa

6.Sportowa Częstochowa

7.Orlik II Blachownia

8.Stradom I Częstochowa