Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

W swoim trzecim meczu sparingowym trampkarze Orlika wygrali na wyjeździe z Liswartą Lisów 5:3.

Mecz toczył się w trzech tercjach. W pierwszej odsłonie meczu przewaga w grze należała do gospodarzy. Nasi zawodnicy mieli kłopoty z tworzeniem akcji ofensywnych. Dla zawodników z Liswarty był to pierwszy mecz po dwóch odbytych treningach i było widać u nich świeżość. Innaczej wyglądali nasi zawodnicy, którzy są po okresie cięższych trenigów, brakowało im świeżośći i szybkości - ale na to przyjdzie czas. Gospodarze śmiało atakowali bramkę Orlika, lecz nic z tego nie wynikało. Orlik za sprawą super wykonanego rzutu wolnego z ponad 25 metrów przez Lankamera (wczesnie faulowany był Janik) wyszedł na prowadzenie 1:0. Jeszcze przed końcem tercji Lisów wyrównał po rzucie rożnym i niezbyt pewnej interwencji naszego bramkarza. W drugiej tercji gra Orlika wyglądała lepiej, mecz się bardziej wyrównał, choć gospodarze mieli więcej groźniejszych akcji i po jednej z nich, wyszli na prowadzenie 2:1. My natomiast dobrze graliśmy do lini pola karnego rywala, a później brakowało pomysłu i wykończenia. Dopiero w ostatnich sekundach tej tercji po akcji całej drużyny i wymianie piłki z klepki pomiędzy Lankamerem i Janikem, ten ostatni pokonał bramkarza Liswarty i zrobiło się 2:2. W trzeciej odsłonie Orlik uzyskiwał co raz większą przewagę, a gospodarze zaczęli opadać z sił. Efektem tego były strzelone przez naszych zawodników trzy bramki: Janik, Gołda i Sienkiel. Liswarta zdobyła tylko jednego gola. Ostatnia część meczu w wykonaniu Orlika była zdecydowanie najlepsza. Nasi trampkarze pomimo wygranej, rozegrali słabszy mecz w porównaniu do pierwszych dwóch z Rakowem. Cieszy, iż chłopcy wytrzymali ten mecz kondycyjnie. Trener Lankamer dał pograć wszystkim zawodnikom, których miał tego dnia do dyspozycji, choć za każdym razem zmieniał nie co ustawienie.

Liswarta Lisów - Orlik Blachownia  3:5 (1:1 2:2 0:2)

0:1 - Lankamer