Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.


Drużyna Żaków rocznik 2010 rozegrała dwa mecze sparingowe z drużynami Ajaksu Częstochowa rocznik 2011 i 2010.

Trener Piotr Lankamer podzielił zespół na dwie drużyny, dając szansę większego grania wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, których miał do dyspozycji w tym dniu.

W pierwszym meczu wystąpiła drużyna złożona z osób które dołączyły do zespołu w roku bieżącym. Gra toczyła się w ustawieniu 4+1. Młodzi zawodnicy Ajaksu z rocznika 2011 postawili wysokie wymagania wygrywając mecz zasłużenie. Dla naszego zespołu była to dobra szkoła i nauka grania z wymagającym rywalem. Na obraz gry naszego zespołu miał też wpływ na pewno wąski skład. 

 

W drugim meczu gdzie grano w ustawieniu 6+1 drużyna Orlika zaprezentowała się zdecydowanie lepiej. Pomimo przegranej gra mogła się podobać w szczególności w ofensywie. W grze defensywnej popełnialiśmy zdecydowanie za dużo błędów co skrzętnie wykorzystała drużyna Ajaksu r.2010. Nasz rywal miał także tą przewagę, iż w rundzie wiosennej uczestniczył już w rozgrywkach na dużym boisku, czym górował nad naszym zespołem w tym pojedynku. Pomimo porażki gra sporymi fragmentami mogła się podobać. Bardzo dobrze w liniach obronnych Orlika spisała się Nicola Bugaj, która dobrze kierowała grą obronną oraz wygrywając sporo pojedynków jeden na jeden. 

Były to dwa bardzo dobre i wartościowe mecze sparingowe dla naszych Żaków..

 

Zespołom i trenerom drużyn Ajaksu Częstochowa dziękujemy za wspólne granie.

 

Skład Orlika:
Pawlikowski Paweł, Kołaczyk Igor, Jafra Bartosz, Szostak Adam, Ryś Maciej, Głuszko Olga

 

 

Skład Orlika:
Pawlikowski Paweł, Bugaj Nicola, Kusiński Bartosz, Haładaj Szymon, Sienkiewicz Jan, Pasieka Łukasz, Lach Filip, Pawlak Oskar