Czwarte miejsce Orlika w Ożarowicach

Bardzo dobry występ w Ożarowicach na finałowym Wojewódzkim Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka dla dziewcząt i chłopców rocznik 2009 i młodsi, zanotowała drużyna reprezentująca Orlik Blachownia, która zajęła czwarte miejsce. Organizatorem turnieju był Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS, Samorząd Województwa Śląskiego, Gmina Ożarowice oraz LKS Piast Ożarowice.

Turniej rozgrywany był na przepięknym obiekcie sportowym w 6 - tysięcznych Ożarowicach, w którego kompleksie znajdują się trzy pełnowymiarowe boiska i z oświetleniem, w tym jedno sztuczne, funkcjonalny budynek klubowy oraz trzy boiska do tenisa. Na takim obiekcie rywalizowało 12 drużyn, zwycięzców z turniejów powiatowych z całego województwa śląskiego. W grupie I: Orlik Blachownia, KS Panki, Ciężkowianka Jaworzno, Liswarta Krzepice, Pasjonat Dankowice i LKS 07 Markowice. W grupie II: Olza Pogwizdów, Dwójka Kozy, Unia Kosztowy, Piast Ożarowice, Burza Borowa Wieś i LKS Rudołtowice-Ćwiklice.

Na tle wszystkich drużyn świetnie zaprezentowali się zawodnicy Orlika Blachownia, którzy byli jedną z trzech najmłodszych drużyn uczestniczących w turnieju. Za swoją grę otrzymali liczne pochwały a swoją grą na pewno na to zasłużyli. Bez względu z kim przychodziło im grać mecze, prezentowali wysoki poziom gry i umiejętności piłkarskich, rozgrywali mądrze piłkę przez co w każdym meczu stwarzali liczne sytuacje bramkowe.

W spotkaniach grupowych Orlik wygrał trzy mecze - z KS Panki 1:0, z Ciężkowianką 3:1, z Pasjonatem 1:0 oraz przegrał dwa – z Markowicami 0:1, z Liswartą 0:1. Z dorobkiem 9pkt Orlik awansował do półfinałów gdzie zmierzył się z Olzą Pogwizdów, który w swojej grupie wygrał wszystkie mecze bezapelacyjnie. Choć pod względem gry nasz młody zespół nie ustępował i walczył dzielnie, to zdecydowanie lepsze warunki rywala wzięły górę i mecz zakończył się przegraną 0:3.

W drugim półfinale po rzutach karnych Unia Kosztowy pokonała Pasjonata, z którym przyszło walczyć nam o trzecie miejsce, które ostatecznie przegraliśmy 0:2. Pomimo dwóch porażek w meczach medalowych, zawodnicy Orlik zawsze walczyli do końca o zdobycie bramek.

Turniej wygrała Olza Pogwizdów i wraz z Unią Kosztowy awansowały do finału turnieju ogólnopolskiego. Trzecie miejsce zajął Pasjonat Dankowice a Olik Blachownia mógł się cieszyć z czwartego miejsca, co można uznać za duży sukces. Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary oraz liczne souveniry.

 

Orlik Blachownia wystąpił w składzie:

Dębski Oliwier (2009), Rakus Dawid (2009), Pawlikowski Paweł (2010), Pawlak Oskar (2010), Pasieka Łukasz (2010), Sienkiewicz Jan (2010), Jafra Bartłomiej (2010), Haładaj Szymon (2010), Ścisłowski Mikołaj (2011)

Trener: Lankamer Piotr