Orlik popłynął z Liswartą

Kolejny mecz seniorów u siebie a na rozkładzie gier drużyna Liswarty Popów. Kolejny zespół z góry tabeli, z którym drużyna Orlika potrafi grać równorzędne mecze i nie innaczej było w tym spotkaniu. Pierwsza odsłona meczu to spora przewaga naszego zespołu, lecz problemem była skuteczność w stworzonych przez nas sytuacji, bo już po tej części meczu powinniśmy prowadzić zdecydowanie. Goście przez całe spotkanie oddali pięć celnych strzałów z czego już pierwsze dwa wpadły do naszej bramki w pierwszej połowie i przegrywaliśmy 0:2. Jeszcze przed przerwą bramkę na 1:2 zdobył Szczypiór. Druga odsłona meczu wyglądała podobnie, my tworzyliśmy grę, posiadaliśmy przewagę, Były okazje bramkowe a goście przy naszej pomocy skutecznie nas punktowali. Druga połowa zakończyła się także ku naszej rozpaczy wynikiem 1:2. Goście wywieźli z Blachowni trzy punkty i pokazali jak skutecznie trzeba grać. Zawodnikom Orlika zabrakło chłodnych głów i doświadczenia, bo wygrana w tym meczu była na wyciągnięcie ręki. Osobną sprawą jest fakt, iż pod koniec sezonu trener Jelonek musi non stop rotować ze składem i ustawieniem w meczu, spowodowanym sporymi absencjami zawodników z różnych względów. W tym meczu w składzie Orlika grało trzech szesnastolatków: Fronczak, Lankamer oraz Dębski, którzy pokazali się z dobrej strony.

Orlik Blachownia - Liswarta Popów   2:4 (1:2)