Orliki na turnieju w Oleśnie. Nagroda dla Pawlikowskiego.

Start Orlików r.2010 był przedostatnim turniejem halowym w którym brali udział w tym okresie. Nasz zespół miał doskonałą okazję powalczyć z drużynami z województwa opolskiego. Turniej stał na wysoki poziomie jak i pod względem sportowym oraz organizacyjnym. Gra naszego zespołu dla wielu obserwatorów trenerów oraz rodziców bardzo się podobała, można tylko żałować iż osiągane wyniki były zgoła inne.

 

W turnieju wystąpiło osiem zespołów: OKS Olesno, Akademia Piłkarska Reissa Kępno, AP Młody MKS Kluczbork, UKS GOSDiM Turawa, UKS Gol Opole, Piast Gorzów Śląski, Orlik Blachownia oraz Start Namysłów.

W meczach grupowych Orlik uległ po bardzo dobrym i zaciętym spotkaniu Akademii Reissa Kępno 0:1 i MKS Kluczbork 1:2 oraz aż 0:4 Gol Opole, w którym to meczu rywal górował nad nami znacznie pod względem szybkości gry i agresywności. W pojedynkach potrafiliśmy stwarzać sobie doskonałe sytuacje podbramkowe, dobrze graliśmy piłką, brakowało jednak wykończenia i szczęścia.

W kolejnym spotkaniu wygraliśmy wysoko 4:0 z gospodarzami turnieju OKS Olesno będąc przez cały mecz stroną dominującą.

 

W ostatniej konfrontacji o miejsce 6 ponownie zagraliśmy z MKS Kluczbork. Ton grze w tym pojedynku nadawała nasza drużyna jednak nie potrafiła tego udokumentować zdobyciem gola. Rywal natomiast po dwóch kontrach zdobył dwa gole i wygrał 2:0.

 

Drużyna Orlika Blachownia pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie co na pewno bardzo cieszy. Brakowało jednak skuteczności i wykończenia i nad tymi elementami będzie trzeba popracować więcej.

 

Dużym wyróżnieniem dla Orlika jest wybranie najlepszym bramkarzem turnieju Pawła Pawlikowskiego, który swoją postawą zasłużył na to wyróżnienie . Gratulujemy.

 

Turniej wygrała drużyna Startu Namysłów a nam przypadło ostatecznie ósme miejsce.

 

 

Skład Orlika: Pawlikowski Paweł, Dusiński Igor, Pawlak Oskar, Lach Filip, Haładaj Szymon, Bugaj Nicola, Sienkiewicz Jan, Kmieć Bartosz, Pasieka Łukasz, Szostak Adam

Trener: Lankamer Piotr