Pierwsza wygrana Orlika w Łobodnie

Trzecia kolejka rundy wiosennej a Orlik musi stanąć na przeciw swojego pogromcy z jesieni. Oksza Łobodno wygrała w Blachowni 6-0, więc nasi chłopcy przed meczem podchodzili z dużym dystansem. Początek meczu pokazał, że gospodarze mogą sprawić dużo problemów naszej drużynie, stwarzając kilka sytuacji podbramkowych. Na szczęście i nasi obrońcy i wracający do bramki Orlika po długiej przerwie Drzewiecki nie pozwolili Okszy cieszyć się z prowadzenia. Po 15 minutach przewagi gospodarzy, Orlik zaczął stwarzać swoje okazje a po jednej z nich w 19 minucie po zdecydowanym ataku lewą stroną Pawlak poszedł do "końca" i strzałem lewą nogą wyprowadził nas na prowadzenie. Orlik dawno nie prowadził w lidze i choć do końca meczu pozostało jeszcze dużo czasu to goście zaczęli szanować piłkę ale nie odpuszczając gry w ofensywie. Niestety po stałym fragmencie gry dla Orlika, Oksza wyprowadziła kontratak  a nasi obrońcy nie utrzymali ustawienia taktycznego i po pojedynku jeden na jednego z Drzewieckim, który musiał uznać wyższość rywala i było 1-1. W przerwie trener Kożuch próbował zmotywować swoich zawodników do walki o zwycięstwo w tym meczu oraz dokonał też jednej zmiany, która okazała się zmianą na wagę zwycięstwa. W miejsce mocno aktywnego w pierwszej połowie Lamika wszedł Janik i 4 minuty po przerwie wyprowadził Orlika na prowadzenie płaskim strzałem z 20 metrów. Od tego momentu nasi chłopcy chcieli iść za ciosem podwyższając wynik a okazji nie brakowało. Większość z nich miał Błaszczyk, któremu brakło zimnej krwi w 4 bramkowych sytuacjach. Na szczęście Oksza nie dała już rady naszej drużynie i udało się dowieźć zwycięski wynik do końca.

Po 14 meczach ligowych Orlika bez zwycięstwa jest przełamanie !!! Dalej walczymy o utrzymanie!!! I choć w następnej kolejce spotykamy się na własnym boisku z wiceliderem rozgrywek Lotem Konopiska, to morale drużyny poszło do góry , i wynik nie jest przesądzony na naszą niekorzyść!

Oksza Łobodno - Orlik Blachownia  1:2 (1:1)

1-0 '19 Pawlak