Pierwszy sparing seniorów

W pierwszym meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego seniorzy Orlika zmierzyli się na własnym boisku Piastem Lubojna. To drużyna która po kilku latach przerwy wraca do rozgrywek ligowych w nowym sezonie. Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy , Piast skupiał się wyłącznie na rozbijaniu naszych akcji ofensywnych , którym często brakowało jakości , podejmowane były złe decyzje w ich wykończeniu. Jednak już w 12 minucie Kożuch otwarł wynik spotkania po strzale na krótki słupek i błędzie bramkarza gości. Przed przerwa Lamik po akcji zespołowej podwyższył na 2-0 uderzając z 16 metra. W przerwie trener Kożuch dokonał 6 zmian , a obraz gry nie uległ zmianie. Piast opadał z sił co pozwalało Orlikowi na "więcej" , i już w 48 minucie po akcji oskrzydlającej prawą stroną ,Kożuch lobem zdobywa kolejną bramkę. Kolejna bramka do zdobycz Gradonia wykańcza akcję strzałem linii pola karnego. Goście sporadycznie wychodzili z piłką ze swojej połowy , i choć założenia taktyczne trenera Kożucha i gra Orlika zaczynały być coraz bardziej rozbieżne to gospodarze zdobyli kolejne 2 gole po strzałach Kokota i Koszownika z rzutu karnego. Podsumowując, przed naszą drużyną wiele pracy , na pewno brakuje dokładności w rozegraniu akcji , są błędy w ustawieniu i co też ważne nasi zawodnicy nie chcą strzelać bramek !!! W sytuacjach bramkowych szukają dziwnych rozwiązań zamiast uderzać rozgrywają , co często kończy stratami piłki. Natomiast trzeba pochwalić 15-to letniego Szałaja za grę w drugiej połowie na środku obrony. W kolejnym meczu kontrolnym przed Orlikiem trudniejsze zadanie , naszym przeciwnikiem będzie Liswarta Lisów , która w poprzednim sezonie walczyła w lublinieckiej A-klasie o awans do ligi okręgowej.

Orlik Blachownia - Piast Lubojna  6:0 (2:0)

1-0 12' Kożuch