Przegrana orlików po dobrym meczu

Przeciwnikiem w meczu I ligi orlików był zespół Skry Częstochowa, z którym pojedynki nie należą do łatwych. Od początku Orlik starał się grać agresywnie i blisko przeciwnika. W pierwszej połowie lepsze warunki rywala brały górę i w pojedynkach indywidualnych lepiej prezentowali się goście, czym potrafili wykreować więcej sytuacji podbramkowych. W tej części spotkania Skrzacy strzelili nam pięć bramek, z czego przy trzech dołożyliśmy swoją cegiełkę. Z drugiej strony boiska też sporo działo się pod bramką gości jednak zawodnikom Orlika brakowało wykończenia i celności oraz dobrze bronił bramkarz Skry. W drugiej połowie obraz gry zmienił się bardzo na korzyść naszego zespołu, gdzie przez całą drugą połowę toczył bardzo wyrównany i zacięty pojedynek, czego efektem była gra na remis 2:2. Orlik stworzył więcej klarownych sytuacji na zdobycie kolejnych bramek niż Skra. Po bardzo dobrym meczu i dużym zaangażowaniu wszystkich zawodników, ulegamy Skrze 7:2.

Orlik Blachownia - Skrą Częstochowa 2:7 (0:5)

Pawlikowski Paweł, Ścisłowski Mikołaj, Majcherczyk Emil, Lach Filip, Haładaj Szymon, Pawlak Oskar, Pasieka Łukasz, Dusiński Igor, Sienkiewicz Jan, Matyja Franciszek, Jafra Bartłomiej

Trener: Lankamer Piotr