Weekendowe granie żaków

W sobotę 22-01 drużyna Orlika Blachownia rocznik 2013/14 rozegrała dwa oddzielne sparingi. Najpierw grupa rocznika 2014 grała z drużyną Ajaksu Częstochowa i trzeba powiedzieć że przeciwnicy dostroili się poziomem do naszej drużyny, a nawet szczególnie na początku meczu wykazywali większą skuteczność w grze wykorzystując nasze błędy przy rozegraniu z bramkarzem. Na usprawiedliwienie trzeba powiedzieć, że duża część drużyny nie mogła uczestniczyć w sparingu, a dwie osoby dopiero co zaczęły treningi po dłuższej nieobecności. Niemniej jednak sparing bardzo pożyteczny pokazujący nad czym szczególnie należy pracować na treningach i pokazujący, że rywale nie stoją w miejscu, ale też robią postępy.

 

W sparingu z Ajaksem Częstochowa uczestniczyli :

Gawęda Zuzanna, Suliga Sebastian, Matlak Jan, Gawęda Aleksander, Golba Jan, Pyda Mikołaj, Pisula Natan, Szydłowski Olaf, Mirowski Fabian, Kurakowski Miłosz

Trener: Dawidson Grzegorz

 

Po tym meczu na halę wyszedł rocznik 2013 uzupełniony 3 chłopcami z rocznika 2014. Naszym przeciwnikiem była drużyna K.S. Stradom Częstochowa. Na tle naszego rywala nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze strzelając wiele bramek i prezentując bardzo dobrą grę. Chociaż piłka nożna to gra drużynowa i liczy się gra i współdziałanie wszystkich zawodników, to wyjątkowo muszę wspomnieć o znakomitej grze Kamila Tolla, który na boisku widział wszystko i jego grę można nazwać profesorską.

 

Orlika Blachownia w meczu reprezentowali :

Gajzner Antoni, Cierpiał Oliwier, Jeziorowski Kacper, Gawęda Aleksander, Suliga Sebastian, Toll Kamil, Golba Jan

Trener: Dawidson Grzegorz