Wygrana Orlików ze Sportową

W pierwszym meczu ligowym rozegranym na wyjeździe zespół Orlików 2010 wygrał ze Sportową Częstochowa 4:3. Walka o trzy punkty trwała do samego końca spotkania, w którym to nasz zespół cały czas musiał gonić wynik. Mecz otworzyły dwie doskonałe okazje Orlika jednak to gospodarze cieszyli się z prowadzenia już w 2' meczu. Kolejne ataki Orlika nie przynosiły bramek za to w zamieszaniu pod naszą bramką w 8' Sportowa objęła prowadzenie 2:0 bo bramce samobójczej naszego zawodnika. Spotkanie wyglądało trochę dziwnie ponieważ nasz zespół miał więcej z gry, stwarzał więcej okazji pod bramką rywala a wynik uciekał w drugą stronę i tak wyglądała cała pierwsza połowa. W 24' bramkę kontaktową na 2:1 zdobył Szostak. W 25' ponownie bramka samobójcza i rywal prowadził ponownie dwiema bramkami 3:1. Pomimo kilku doskonałych okazji nie zdołaliśmy w tej połowie pokonać bramkarza Sportowej. Brakowało ostatniego podania, skuteczności, wykończenia oraz dobrze bronił także sam bramkarz. Druga odsłona meczu to jeszcze lepsza gra naszego zespołu. Z każdą upływającą minutą determinacja orlików była co raz większa aby wygrać mecz. Więcej było dokładności i zaowocowało to zdobyciem dwóch goli w 35' i 37' przez Dusińskiego. Pomimo remisu obie drużyny dążyły do wygranej co jeszcze bardziej dodało kolorytu temu spotkaniu. w 59' kropkę nad ,,i'' postawił ponownie Dusiński pokonując ładnym strzałem z dystansu ze znacznej odległości bramkarza gospodarzy. Przy lepszej skuteczności wynik mógł być bardziej okazalszy i to z obu stron, gdyż bardzo otwarta gra naszego zespołu dawała także gospodarzom szanse z kontr na kolejne gole. Jednak jak w bramce gospodarzy także w naszej bardzo dobrze spisywał się Pawlikowski. Trzy punkty pojechały do Blachowni. Cieszy wygrana ale jeszcze bardziej bardzo dobra gra i walka w szczególności w drugiej połowie i to całego zespołu. Młodzi zawodnicy starają się realizować rzeczy które ćwiczone są na zajęciach.

Sportowa Częstochowa - Orlik Blachownia  3:4 (3:1)