Wyjazdowy remis w Dźbowie

Wyjazdowe spotkanie Orlików 2010 w Dźbowie, zakończyło się po bardzo dobrym i emocjonującym meczu wynikiem 2:2. Z gry naszego zespołu możemy być bardzo zadowoleni ponieważ cała drużyna starała się realizować zadania nakreślone przez trenera. Nieco szyki pokrzyżował uraz Pawlikowskiego, przez co ilość zmian została ograniczona. Trener starał się dość mocno rotować składam a przede wszystkim ustawieniem. Orlik w ciągu meczu starał się dokładnie rozgrywać piłkę a akcje ofensywne w większości rozpoczynały się od wprowadzania piłki przez bramkarza oraz obrońców. Choć nasi zawodnicy oddali w całym meczu sporą ilość strzałów, mogli jednak pokusić się o jeszcze większą ich ilość bo okazji było naprawdę bardzo dużo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1 a bramkę dla Orlika zdobył Sienkiewicz. Mocnym akcentem rozpoczęła się druga połowa gdyż w 31' mocnym strzałem z dalszej odległości bramkarza gospodarzy pokonał Kmieć. W 35' ponownie był już remis, który utrzymał się już do końca spotkania. W ostatnich sekundach meczu gola dającego zwycięstwo mógł zdobyć Haładaj lecz piłka po jego strzale minęła słupek bramki. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę.

Płomień Kuźnica Marianowa - Orlik Blachownia 2:2 (1:1)