Żaki Orlika na turnieju w Lublińcu. Nagroda dla Mikołajczyka.

Dwa zespoły Orlika Blachownia Żacy 20011 oraz 2012 wzięły udział w Wiosennym Turnieju Piłki Nożnej. Zawody odbyły się na hali sportowej w Lublińcu a organizatorem był Klub Sporting Football Academy.

Turniej rozpoczął się zgodnie z planem o godzinie dziewiątej, a otworzyli go zawodnicy z kategorii Skrzat.

Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły, a mianowicie; Victoria Strzebiń, Orlik Blachowania i dwie drużyny gospodarzy; Sporting I i Sporting II Lubliniec. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym. Tradycyjnie już w tej kategorii wiekowej nie prowadziliśmy klasyfikacjii, najważniejsza była dobra zabawa, aktywne spędzanie wolnego czasu i zdrowa rywalizacja w duchu fair play. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe medale, dyplomy i puchary.

Punkt dwunasta do rywalizacji dołączyli zawodnicy z kategorii Żak, którą reprezentowało 6 drużyn; Victoria Strzebiń, Unia Kalety, Orlik Blachownia, AP Młody MKS Kluczbork i podobnie jak w Skrzacie dwie drużyny gospodarzy; Sporting I oraz Sporting II Lubliniec. Mecze były bardzo zacięte, obfitowały w ciekawe zagrania i sporą liczbę bramek. Bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju został Młody Kluczbork, który zdominował całe rozgrywki. Drugie i trzecie miejsce na pudle zajęły odpowiednio; Sporting I Lubliniec oraz Unia Kalety. Warte podkreślenia jest to iż nasze zespoły w swoich kategoriach były jednymi z młodszych.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, przyznane też zostały nagrody indywidualne.

Zawodnikiem turnieju został Dominik Mikołajczak z Orlika Blachownia, statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Roberta Przybyłka ze Sportingu I Lubliniec, a najlepszym strzelcem okazał się Michał Droński z Młodego Kluczborka.