Zwycięstwo młodzików w Pankach

W minioną niedzielę drużyna młodzików Orlika udała się do Panek na ostatni już mecz sezonu 2020/2021 w ramach rozgrywek III ligi wojewódzkiej z miejscowym Klubem Sportowym. Ponieważ w kolejnym już spotkaniu, na skutek wyjazdów i urlopów mieliśmy do dyspozycji siedmiu zawodników, zostaliśmy wzmocnieni orlikami z rocznika 2010 trenera Przemysława Szczypiora: Jankiem Sienkiewiczem, Łukaszem Pasieką i Oskarem Pawlakiem. Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę na boisku i szybko po niespełna 10 minutach prowadziliśmy 2-0. W tym czasie graliśmy szeroko skrzydłami, rozgrywając piłkę od obrony i stwarzając sobie sytuacje do strzelenia gola. Jeszcze przed przerwą mogliśmy prowadzić 3-0 , jednak Kamil Bochenek trafia w słupek. W drugiej połowie mecz znacznie się wyrównał. Gospodarze przyśpieszyli tempo swoich akcji, często zagrażając naszej bramce. Zarówno jednak obrona, jak i między słupkami Filip Przybylski spisywali się bez zarzutu. W tym czasie graliśmy z kontry, marnując 4 sytuacje 1-1 z bramkarzem KS-u (dwukrotnie Bochenek oraz Drogosz i Rakus). W sumie na koniec sezonu odnieśliśmy pierwsze, do tego w pełni zasłużone zwycięstwo.

KS Panki - Orlik Blachownia 0:2 (0:2)