Zwycięstwo orlików na Skrze

W meczu V kolejki pokonujemy na wyjeździe Skrę II Częstochowa 6:5. Tym razem pojechaliśmy na mecz bez trzech najstarszych zawodników z 2011, którzy regularnie występują w drużynie młodzików D2, aby młodsi chłopcy wzięli większą odpowiedzialność na siebie. Po raz kolejny bardzo dobrze zaczynamy mecz. Później mecz się trochę wyrównał, a na początku drugiej połowy oddaliśmy inicjatywę zawodnikom z Częstochowy, by w ostatnich 15 minutach znów dominować. Mimo wygranej tylko jedną bramką byliśmy lepszym zespołem i wygraliśmy zasłużenie. Może za często i zbyt nerwowo traciliśmy spokój i wykopywaliśmy piłkę, co na pewno nie jest naszym stylem i nie chcemy tak grać. Usprawiedliwieniem może być fakt, że boisko nie było w idealnym stanie, a chłopcy ze Skry bardzo dobrze i intensywnie pressowali naszych chłopców.

Skra Częstochowa - Orlik Blachownia 5:6