Zwycięstwo orlików z Ajaksem

Rocznik 2010 Orlika Blachownia w meczu ligowym podejmował drużynę Ajaksu Częstochowa. Konfrontacje obu zespołów były zawsze bardzo zacięte i nie innaczej było też w tym pojedynku. Bardzo dobrze w mecz weszli nasi młodzi zawodnicy i po dwóch bramkach Dusińskiego prowadziliśmy 2:0. Nawet stracona bramka w 22' nie zmieniła obrazu gry bo po strzale Sienkiewicza ponownie prowadziliśmy dwoma bramkami. Przy większej skuteczności wynik byłby wyższy. Gości mieli o wiele mniej okazji bramkowych. W pierwszych 15 minutach drugiej połowy nasza drużyna jakby stanęła, liczne indywidualne błędy zawodników Orlika oraz bardzo dobra gra jednego z zawodników Ajaksu wprowadzone z bramki, pozwoliły gościom najpierw wyrównać a później nawet objąć prowadzenie. Ambitna i mądra gra zawodników Orlika w ostatnich minutach meczu pozwoliła zdobyć kolejne gole co dało ostatecznie zasłużone zwycięstwo nad zespołem z Częstochowy. Obie drużyny stworzyły bardzo dobry i zacięty mecz.

Orlik Blachownia - Ajaks Częstochowa 7:5 (3:1)

1:0 - 11' Dusiński

2:0 - 16' Dusiński